producent ubisoftUbisoft jest francuskim producentem i wydawcą gier komputerowych. Studia tego producenta rozwijają się w wielu krajach; w Polsce, Toronto, Barcelonie, czy Mediolanie.

Firma: Producent oraz Wydawca gier video.

WWW: https://www.ubisoft.com/
Adres: 28, rue Armand Carrel, 93108 Montreuil sous Bois, Cedex – France
Telefon: Tel: +33 (1) 48 18 50 00
Fax: Fax: +33 (1) 48 57 07 41

Rys historyczny

We Francji w 1986 roku bracia stworzyli Ubisoft firmę wydającą komputerowe gry. Firma w kolejnych latach się rozrastała, docierając do zagranicznych rynków. W latach 90. otwarto studio w Monteruil we Francji, będące główną siedzibą przedsiębiorstwa. Na początku XXI wieku firma objęła siedzibę Red Storm Entertainment, założoną przez Toma Clancy’ego.

Przełomowe lata

W dalszych latach Ubisoft zaczęło zarabiać miliony euro, ciągle się rozwijając. Od 2004 roku w firmie pracowało około 2400 osób, wśród których pracownikami produkcyjnymi było około 1700 ludzi. Prezesem przedsiębiorstwa jest natomiast Yves Guillemot (jeden z braci, którzy założyli firmę).

Gry online

Na przełomie XX i XXI wieku producent zabrał się za gry online, między innymi: The Matrix Online, EverQuest, czy Ages Beyond Myst. Główną stroną wydawcy stało się ubi.com. Kilka lat później zaczęto wydawać gry na PlayStation 2 i Xboxa. Udziały w firmie zostały wykupione w 2004 roku przez Electronic Arts (19,9 procent udziałów). Parę lat później EA sprzedało aż 15 % swoich udziałów w firmie.

Oddział w Polsce

W 2008 roku w Lipsku na targach Games Convention osoby reprezentujące Ubisoft ogłosiły, że w Warszawie powstanie oddział firmy. Zajął się on dystrybucją tytułów w naszym kraju i polonizowaniem gier na konsole. Pierwszą taką grą była Far Cry 2. Producent w 2008 roku przejął studio Massive Entertainment od przedsiębiorstwa Activision. Trzy lata później zaczęto współpracować z firmą Owlient.

Ubisoft jest jednym z czołowych producentów gier komputerowych na całym świecie. Dzięki ciągłemu rozwojowi firmy powstają nowe gry, które znajdują rzesze fanów w wielu krajach. Posiadając oddziały w kilku państwach na świecie, firma ma szerokie możliwości i szanse do rozrostu marki. Ponad 30 lat istnienia i gromadzenia doświadczeń czyni tą firmę godną zaufania.