Focus Home InteractiveFocus Home Interactive to twórca i wystawca gier wideo. Siedziba firmy znajduje się w Paryżu we Francji. Przedsiębiorstwo założono w 1996 roku.

Firma: Producent i Wydawca gier wideo.

WWW: https://www.focus-home.com/
Facebook: https://www.facebook.com/FocusInteractive/
Adres: Parc Pont de Flandre “Le Beauvaisis”, Bâtiment 28, 11 Rue de Cambrai, 75019 Paris

Oryginalne gry

Firma Focus wykonała publikację i dystrybucję oryginalnych gier, między innymi: GreedFall, The Surge 2, A Plague Tale: Innocence czy sportowe wersje – Pro Cycling Manager. W 2010 roku świat dowiedział się, że Focus Home Interactive nabył franczyzę Cities XL od Monte Casino (obecnie nie istniejącego). Dwa lata później doszło do współpracy z Giants Software, które stworzyło grę Farming Simulator.

Historia i rozwój firmy

Francuski producent zajmuje się tworzeniem wielu gier – między innymi sportowych, gier akcji, czy strategicznych. Jednym z pierwszych sukcesów firmy było wydanie eJaya (programu komputerowego tworzącego muzykę). Później zdecydowano się wkroczyć na rynek gier wideo. W 2000 roku jej włodarze podjęli decyzję o wkroczeniu na rynek gier wideo. Kolejne gry przynosiły spektakularne sukcesy i pozwoliły firmie na rozwój działalności.

Wysokie zarobki

W szybkim czasie osiągała ogromne zarobki. Firma opiera się na oryginalnych produkcjach, które potrafią pociągnąć za sobą tłumy fanów. Ich zarobek jest szacowany na ponad 100 milionów Euro, co jest sporym sukcesem. Firma nie zwalnia tempa i wciąż rozwija działalność. Ostatnio ogłoszono także współpracę z kolejnymi partnerami, co da duże szanse rozwoju. Okazuje się, że wiele pomysłów producenta cieszy się zainteresowaniem. Wytrwali gracze wciąż oczekują nowinek i coraz ciekawszych gier stworzonych przez tą firmę.

Focus Home Interactive rozwija się pomału, aczkolwiek konsekwentnie. Lata cierpliwości się opłaciły – dziś firma jest rozpoznawanym producentem oryginalnym gier, które zaskakują unikalnymi rozwiązaniami. Wszystkie te aspekty sprawiają, że sukces był tylko kwestią czasu. Jednym z czynników mających wpływ na taki stan rzeczy jest także współpraca z wieloma partnerami na całym świecie. Przedsiębiorcy już zapowiadają kolejne kroki odnoszące się do rozwoju firmy.