Rockstar GamesRockstar Games obejmuje grupę przedsiębiorstw zajmujących się produkcją gier komputerowych, które zostały wykupione przez wydawcę Take-Two Interactive. Producentami są: Sam Houser, Terry Donovan, Gary Foreman i Jamie King, którzy założyli firmę w 1998 roku. Stworzono także platformę Rockstar Games Social Club.

Firma: Producent oraz Wydawca gier wideo.

WWW: https://www.rockstargames.com

Studia Rockstar Games

Od 2004 roku studio Rockstar Leeds zajmuje się tworzeniem gier na platformy mobilne. Stworzyło ono następujące gry: Grand Theft Auto: Liberty City Stories, Vice City Stories na PlayStation Portable i Grand Theft Auto: Chinatown Wars na Nintendo DS. Na PC przeniesiono także gry L. A. Noire.

Z przekształcenia firmy Tarantula Studios powstało studio Rockstar Lincoln (w 1999 roku). Za silniki graficzne od 11 lat odpowiada Rockstar New England, jak również za przeniesienie gry Bulle na platformę PC i konsolę Xbox 360.

Innymi znanymi studiami firmy Rockstar Games są także:

  • Rockstar San Diego
  • Rockstar Vienna
  • Bungie
  • Rockstar North
  • Rockstar India
  • Capcom
  • Opus
  • Z-Axis

Każde z nich odpowiada za dany aspekt związany z produkcją gier komputerowych. Odpowiednia współpraca między studiami jest wyznacznikiem sukcesu produkcji.

Dynamiczny rozwój firmy

Początkowo firma zajmowała się grami tworzonymi przez innych deweloperów. Później zaczęto tworzyć własne produkcje, które zyskiwały coraz większe uznanie ludzi.

W 2007 roku Terry Donovan opuścił firmę, a na jego miejsce zatrudniono byłego dyrektora zarządzającego Capcomu – Gary’ego Dale’a. Pięć lat później połączono oddziały w Toronto i Vancouver, doprowadzając do dynamicznego rozwoju firmy. Trochę później Rockstar Games otrzymał prestiżową nagrodę BAFTA Academy Fellowship Award. To sprawiło, że producent gier nabrał wiatru w żagle i dalej się rozwijał. Otwierano nowe studia, które zajmowały się udoskonalaniem gier najnowszej generacji.

Rockstar Games obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawanych producentów gier na świecie. Od lat jego popularność wzrasta, a ciągły rozwój jest wyznacznikiem sukcesu tego przedsiębiorstwa.