Electronic ArtsElectronis Arts to amerykańska firma zajmująca się wydawaniem gier komputerowych. Firmę założył Trip Hawkins w 1982 roku. Na przestrzeni lat doszło do rozwoju przedsiębiorstwa, które odniosło znaczący sukces w branży gier komputerowych.

Firma: Producent i Wydawca gier wideo.

WWW: https://www.ea.com
Facebook: https://www.facebook.com/EA/

Ogromny poziom sprzedaży

W 2011 roku Electronic Arts był jednym z największych odnośnie wielkości wydawcą gier na rynku zachodnim. Roczna sprzedaż w tym okresie kształtowała się na poziomie 4 miliardów dolarów. EA ponadto jest właścicielem platformy cyfrowej dystrybucji – Origin.

Co ciekawe, w 2012 roku serwis The Consumerist przekazał firmie anty-nagrodę najgorszej w Ameryce firmy. Miało to związek z wysoką ceną gier i ograniczaniem ich zawartości. Rok później producent znów otrzymał taką nagrodę.

Skład Electronic Arts

W strukturze firmy znajdują się następujące przedsiębiorstwa: EA Sports (sportowe gry jak FIFA 20), EA Maxis (gry SimCity, The Sims 4 i Spore), EA All Play (gry casualowe imobilne) oraz EA Worldwide Studios (wszystkie rodzaje gier, oprócz sportowych). Większość państw, w których wydawane są gry tego producenta, zakłada także filie dystrybucyjne (przykładowo Electronic Arts Polska).

Znane studia

Studia wchodzące w skład Electronic Arts to:

  • EA Canada w Vancouver (zostało zamknięte w 2013 roku)
  • Visceral Games w Kalifornii (zamknięto w 2017 roku)
  • EA Montreal (istnieje od 16 lat)
  • EA Chicago w Illionis (zakupione w 2003 roku)
  • Danger Close Games w Los Angeles (zakupione w 2000 roku)
  • EA Tiburon na Florydzie (zakupione w 1998 roku)
  • EA DICE w Sztokholmie
  • BioWare w San Fancisco
  • EA UK w Wielkiej Brytanii

Wyprodukowane gry

EA jest producentem czołowych gier, które znalazły uznanie na całym świecie. Najbardziej znanymi są FIFA, FIFA Manager Battlefield, Need for Speed, The Sims, Mass Effect, Medal of Honor, Titanfall, Star Wars: Battlefront, SimCity i Plants vs. Zombies. Ponadto producent wydał setki gier, które do dziś cieszą się sporą popularnością wśród graczy komputerowych.

Electronic Arts to firma, której najlepsze czasy rozwoju przypadły w XXI wieku. Producenci stawiają na rynki światowe, które pozwalają na dotarcie do szerokiego grona odbiorców.