Shattered: Tale of the Forgotten King Pobierz

Darmowa gra Shattered: Tale of the Forgotten King łączy w sobie elementy platformowe, w stylu soulslike, a także akcję RPG. Grę opartą na silniku Unreal Engine 4 stworzył niezależny, francuski team Redlock Studio, który jest wykonawcą i producentem. Projekt był udostępniany na platformie Kickstarter. Według producenta data premiery nastąpi w lipcu 2020 roku na konsole PS4, XONE oraz komputery stacjonarne.

Shattered: Tale of the Forgotten King Download

Okladka Shattered Tale of the Forgotten King PC
Zainstaluj Grę! Grę która jest recenzowana uruchamiam przede wszystkim na PC. Mogę w nią grać również na PlayStation 4 lub na Xbox One. Jest to fabularna rozgrywka dla jednego gracza, która pozwala widzieć otaczający świat w dwu- i trójwymiarze. Podgląd 2D, czy 3D zależy od tego, na jakim etapie gry na danym poziomie jest mój bohater.

O czym jest ta gra?

W Shattered: Tale of the Forgotten King wcielam się w postać Wędrowca. Moim zadaniem jest znalezienie Króla, który jest stwórcą przedstawionego świata, czyli Hypnos. Po tym, jak zniknął Król, Hypnos stało się światem, który utracił całą swoją duchowość. Muszę więc dojść do tego, jak wyglądała ta ziemia zanim stała się taka, jaka jest teraz.

Oczywiście oznacza to mnóstwo przygód i wyzwań, z którymi co chwilę się mierzę. Istoty zamieszkujące Hypnos, podzieliły ten świat na trzy części. By móc przejść poziom wyżej, jako Wędrowiec pojedynkuję się z tymi mitycznymi stworami. Każdy pokonany wróg to szansa na zdobycie nowej porcji wiedzy o sobie i własnym przeznaczeniu. Na marginesie warto wspomnieć, że producenci recenzowanej gry jako inspirację wskazali takie produkcje jak Dark Souls.

Jakie są wyzwania?

Przede wszystkim muszę pamiętać o tym, że najważniejszym zadaniem na danym poziomie jest pokonanie bossa. Takich postaci, czyli Demiurgów, jest dwunastu. Jednak nie tylko na tym polega cała zabawa. Wśród ruin czyhają różne pułapki i wiele przepaści, a żeby je pokonać, muszę się wykazać niezwykłą zręcznością.

W świecie Shattered: Tale of the Forgotten King wędruję po rozległych przestrzeniach i co jakiś czas rozwiązuję zagadki. Gdy mi się to uda, mogę się przedostać do ukrytych miejsc. Na swojej drodze stykam się też z istotami, które, w przeciwieństwie do Demiurgów, nie są mi wrogie. One z kolei wyznaczają mi nowe zadania.

Jak wygląda gra w praktyce?

Będąc Wędrowcem, widzę otaczający świat z perspektywy trzeciej osoby (TTP), bądź też z boku. W określonych momentach mogę naprzemiennie wybierać taki widok, który mi w danym momencie najbardziej odpowiada. Jest to szczególnie bardzo pomocne podczas starć z bossami, kiedy to muszę wykazać się zarówno zręcznością, jak i wyczuciem oraz refleksem.

Z każdym kolejnym pokonanym etapem zyskuję nowe umiejętności. Cały czas zaś mogę przeprowadzać ataki, wykonywać uniki. Jako Wędrowiec rzucam też przeciwnikami, czy robię zwody. Shattered: Tale of the Forgotten King download to wymagająca gra. By pokonać przeciwnika, muszę go rozgryźć. Pokonuję wroga tylko wtedy, gdy wykorzystam jego słabe punkty.

Dobrą stroną gry jest to, że mogę nieustannie ulepszać nie tylko swoje zdolności, ale też wyposażenie. Sam decyduję o tym, w jakim kierunku rozwija się mój bohater na danym etapie. Do wyboru jest możliwość zakupu nowego ekwipunku. Jeśli nie znajdę niczego, co by mi odpowiadało, tworzę coś swojego. Zawsze też mogę usprawnić tę broń, którą już mam.

Reasumując podejmuję ważne decyzje, które wpływają na to, jak gra się dla mnie rozwija. Zasoby są ograniczone. Dlatego muszę się zastanowić, czy opłaca się bardziej usprawnić swoją broń, czy może lepiej wykreować klucz. Dzięki niemu udaje mi się otworzyć drzwi, które nieraz niespodziewanie pojawiają się podczas pokonywania zawiłego labiryntu.

Pobierz Shattered: Tale of the Forgotten King i przekonaj się, jak to jest być w skórze Wędrowca. Gra jest płynna, różnorodna pod względem graficznym, wciągająca i ma wiele do zaoferowania. Liczy się spostrzegawczość, dobry zmysł orientacyjny i refleks. Te umiejętności mogę doskonalić wraz z ulepszaniem postaci.

Shattered: Tale of the Forgotten King Pobierz

Cover gry Shattered Tale of the Forgotten King
Ściągnij Grę!

Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel Core i3-2100.
  • Pamięć: 4 GB RAM.
  • Grafika: 2 GB NVIDIA GeForce GTX 970.
  • Miejsce na dysku: 15 GB HDD.
  • DirectX: DX11.
  • System operacyjny: Windows 7 64-bit.

Dodaj swój Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *