Tell Me Why gra do Pobrania

Platformy: PC, XONE
Producent:

DONTNOD Entertainment


Wydawca:

Xbox Game Studios / Microsoft Studios


Data premiery:

27 sierpień 2020


Tryb gry:

single player


Gatunek: Przygodowe, TPP, epizodyczne, czasy współczesne, Xbox Play Anywhere, Xbox Game Pass, Find Your Next Game

Języki: Polski (spolszczenie), Angielski, Francuski, Włoski, Niemiecki, Japoński, Koreański, Portugalski brazylijski, Hiszpański latynoamerykański

Pełna Wersja + Crack

Tell Me Why Complete Season / Pełny Sezon

Polska wersja językowa

Pobrano 5233 razy

Waga: 11.41GB

Ocena użytkowników: 3.6/5

Wymagania sprzętowe Tell Me Why:

Minimalne:
  • Procesor: Intel Core i5-4460 2.7 GHz
  • Pamięć: 6 GB RAM
  • Karta graficzna: 2 GB GeForce GTX 650 Ti
  • Miejsce na dysku: 25 GB HDD
  • System operacyjny: Windows 10 64-bit
Rekomendowane:
  • Procesor: Intel Core i5-4690 3.5 GHz
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: 4 GB GeForce GTX 970
  • Miejsce na dysku: 25 GB HDD
  • System operacyjny: Windows 10 64-bit

Tell Me Why to wciągająca gra przygodowa z gatunku produkcji epizodycznych. Producentem tej pozycji jest niezależne, francuskie studio DONTNOD Entertainment, znane z serii Life is Strange. Natomiast wydawca to Xbox Game Studios / Microsoft Studios. Recenzowana gra działa na PC, a także na konsoli Xbox One.

Tell Me Why Download

Okladka gry Tell Me Why
Zainstaluj Grę! W Tell Me Why mogę grać w trzy oddzielne epizody. W każdym z nich dowiaduję się czegoś nowego o przedstawionym świecie bohaterów, a także o ich życiu i wzajemnych relacjach. Nie jest to typowa produkcja przygodowa, ale złożona opowieść. Dobrze oddana grafika nadaje grze komputerowej większego realizmu, dlatego jestem od początku ciekawy historii postaci.

Fabuła Tell Me Why

Świat przedstawiony w Tell Me Why to mroźna Alaska. Konkretnie zaś trafiam do wymyślonego miasteczka Delos Crossing. Sielankowa aura to tylko pozory, ponieważ rodzinne strony postaci wiążą się z powrotem do traumatycznych przeżyć. Odkrywając ich wspomnienia, dowiaduję się o zdarzeniach z przeszłości odciskających piętno na życiu bohaterów.

Głównymi bohaterami gry Tell Me Why jest para bliźniaków: dziewczyna Alyson i jej transpłciowy brat Tyler. W trakcie gry doświadczam niezwykłej więzi między rodzeństwem. To, co odczuwa jedno z nich, czuje również drugie. Jest to bardzo ważny element tej gry, ponieważ to on sprawia, że produkcja jest ciekawa i wymagająca zarazem.

Jak grać w Tell Me Why?

Ze względu na to, że gra ma dwie główne postaci, wcielam się w nie i kieruję nimi naprzemiennie. Rodzeństwo nie widziało się dziesięć lat, dlatego też bardzo ważne jest to, by rozważnie podejmować działania. Każda podjęta decyzja wpływa na oboje. Mam więc realny wpływ na to, jak bliźniacy odnoszą się do siebie nawzajem i jak toczą się ich losy.

Rozwój fabuły zależy w dużej mierze ode mnie, ponieważ to, jak szybko toczy się gra wynika z podejmowanych przeze mnie działań. Wchodzę w interakcję z otoczeniem, czy przeprowadzam rozmowy z mieszkańcami. Każde miejsce mogę też eksplorować. Muszę sprawić, by bliźniacy odnaleźli ze sobą więź, która przez dziesięć lat rozłąki stała się wątła.

Szczególnie złożona jest postać transpłciowego Tylera, a więc mężczyzny, który w dzieciństwie był dziewczynką. Darmowa gra Tell Me Why ze względu na swoją formułę, może mieć wiele różnych zakończeń i zwrotów akcji. Z każdym kolejnym elementem, jaki eksploruję, czy z jakim wchodzę w interakcję, mogę lepiej poznać charakter i emocje postaci.

Co urzeka w grze?

Pomimo tego, że bohaterami są bliźniacy, Alison i Tyler zupełnie inaczej pamiętają zdarzenia z przeszłości. Ze względu na to, muszę podejmować decyzję, która wersja wydarzeń wydaje mi się albo bardziej wiarygodna, albo ciekawsza. Mój wybór zaś przekłada się i na relacje, jakie łączą rodzeństwo i na dalszą część rozgrywki.

Bohaterowie dzielą się swoimi wspomnieniami, co pozwala mi przeżywać ich doświadczenia. Jest to więc gra, która pozwala mi rozwijać empatię, jak też poznać różne aspekty psychologiczne akcji w poszczególnych epizodach. Ze względu na wiele różnych zakończeń, przechodzę tę grę wiele razy, by poznać każdy możliwy finał ciekawej historii.

Reasumując, jeśli interesuje cię, jak mogą się potoczyć losy dwójki doświadczonych przez los bohaterów, pobierz Tell Me Why. Gra umożliwia rozgrywkę w trybie jednoosobowym. Jest mało prawdopodobne byś ty przeszedł tę fabułę tą samą ścieżką, co ja za pierwszym razem. Dlatego ten aspekt zdecydowanie przemawia na korzyść tej produkcji.

W rezultacie za każdym razem, gdy podejmuję decyzję w Tell Me Why dowiaduję się też czegoś ciekawego na swój temat. Mianowicie jak bym się zachował, gdybym był na miejscu jednej z postaci i mierzył się z jej doświadczeniami i wspomnieniami.

Tell Me Why Pobierz

Tell Me Why gra do Pobrania do pobrania
Ściągnij Grę!

Dodaj swój Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.